Мисливський сезон на Ямпільщині цього року не відкриватимуть

Цього року ямпільські мисливці залишились без полювання. Так, як цивільним заборонили відвідувати лісові масиви, а тим паче, перебувати там зі зброєю, мисливський сезон цього року вирішили взагалі не відкривати.

Мисливство 3

У зв’язку з військовим станом сезон полювання закритий на цей рік точно, – розповідає голова Ямпільської організації Українського товариства мисливців та рибалок Віктор Косинський. -А на наступний рік буде видно, якщо закінчиться військовий стан, то можливо полювання дозволять. Мисливство – це любительська справа, а тому, звісно, всім би хотілось полювати. Люди поплатили внески, готувались, але війна є війна, нічого не зробиш.

Війна вплинула і на ряд організаційних питань. Зокрема, місцевій організації Товариства мисливців та рибалок досі не продовжили термін оренди мисливських угідь.

Мисливство 2

-Ми орендуємо лісові, польові, водно-болотні угіддя. Всього майже 80 тисяч гектар.  26 червня термін оренди закінчився. Нам його ще не продовжили так як війна і сесії обласної ради не проходять. Якщо нам продовжать оренду угідь, то будемо далі займатись, – зазначає Віктор Косинський.

Крім Товариства мисливців та рибалок, власні мисливські угіддя на Ямпільщині має і Свеське лісове господарство. Понад 5 тисяч гектар розташовані в Прудищанському лісництві. Тут говорять, що головне завдання лісівників – захистити тваринний світ від браконьєрів.

Мисливство 4

 -Браконьєри, напевно, були, є і будуть – це дуже болюча тема, – розповідає інженер-мисливствознавець Свеського держлісгоспу Катерина Кравцова. – Але у зв’язку з воєнним станом у нас є шість рейдових бригад, які проводять рейди з метою зменшення браконьєрства. І на вихідних бувають рейди з залученням працівників поліції. Спіймати всіх неможливо, але намагаємося контролювати. У нас лісова охорона завжди в лісі – це майстри, лісівники, якщо вони телефонують, то ми відразу ж реагуємо. У цьому році було виявлено два порушення, але це було до війни – ще в січні. Це були мінімальні порушення.

Мисливець Олексій Собакинських займається мисливством з 1976 року. Чоловік розповідає, що заборона на проведення полювання введена вперше за ці роки.

Мисливство 5

-Дуже болісно до цього віднеслись, бо в цьому році втратили дуже цікаве хобі. Я думаю, що більшість мисливців мають з розумінням віднестись. Радує тільки те, що, скоріш за все, стане більше дичини. У цьому році багато качок, які не лякані. Люди, які ходять у ліс по гриби та ягоди, все частіше зустрічають тварин, тому є свій невеликий плюс.

На даний час на Ямпільщині офіційно зареєстровано майже триста мисливців. Частина з них поповнили ряди Збройних сил України та територіальної оборони після повномасштабного вторгнення.

Мисливство 1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *