На Ямпільщині вирощують виноград, що не поступається південному

Сорок сім сортів столового винограду вирощує в Імшані Володимир Коршок. Чоловік займається виноградарством вже близько десяти років і переконаний, що при розумному підході виноград, вирощений на Поліссі, нічим не поступається південному.

Володимир розповідає, що про вирощування винограду замислювався давно, а підштовхнув його до цього життєвий випадок.

У мене три операції на серці і кожен рік я лежу в лікарні – в кардіодиспансері. Там невропатологом працює лікар з Тростянця, він у ноутбуці все дивився сюжети про виноград і я почав цікавитись. Він розповів мені багато про виноград.

Того ж року чоловік побував у Тростянці, де перейняв досвід місцевого виноградаря Леоніда Кушнерова.

-Придбав у нього саджанці і почав рити ями, а ями треба рити дуже великі: 80 на 80, або 70 на 70. Коли рив такі ями, всі думали, що я затіяв якесь велике будівництво, склад, чи щось таке будую. А коли дізнались, що під виноград, то всі, чесно кажучи, здивувались.

Першого врожаю довелось чекати три роки, але він виправдав всі сподівання.

-Відразу загорівся, бо врожай був великий, адже погода була чудова, не те, що останні три роки. Захотілось далі розвиватись. Почав бетонувати стовпці, шпалери ставити. Дружина говорить, що вже досить – вже і огороду немає. У нас зараз 62 кореня винограду, 47 сортів. Я думаю, що ще добавиться трохи – на наступний рік хочу додати три сорти.

Володимир переконаний, що вже найближчим часом столовий виноград стане звичним явищем на присадибних ділянках півночі Сумщини.

ф1

ф2

ф3

ф4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *