Росіяни вбили жінку, що доглядала за старенькими в прикордонному селі

8 серпня російські війська здійснили артилерійський обстріл житлових будинків прикордонного села Катеринівка, що неподалік Глухова. Ворожий снаряд розірвався за кілька метрів від місцевої мешканки Валентини, яка саме їхала з роботи на велосипеді. Від отриманих ран жінка загинула на місці.

Наша знімальна група вирушила на місце події, щоб задокументувати черговий злочин російських військових.

-У той час, коли почулись постріли, я з нашим фельдшером їхали з села, – розповідає жителька Катеринівки Катерина. – Ми злякались і сховались у підвалі, де пересиділи обстріл. Потім зателефонували фельдшеру, сказали, що лежить жінка без ознак життя. Ми кинулись туди, а вона вже була мертва. На асфальті була яма від снаряда.

Жителька Катеринівки Ніна розповідає, що осколок снаряду влучив загиблій прямо в шию.

-Почався обстріл і ми заховались у погріб, а як стихло – вийшли на вулицю. Почули жіночий крик «Валя, Валя, отямся!». Вона за старенькими доглядала. Люди говорять, що їхала з роботи і за метр-два від неї впала міна, вибух і осколок влучив їй прямо в шию.

Жінка загинула навпроти будинку Івана. Чоловік, який сам ледь вцілів після вибуху, говорить, що добре знав загиблу.

-Я з її чоловіком робив разом, хороша жінка. Тут все село її поважало, вона допомагала стареньким людям. А тепер я навіть не знаю, як вони без неї? Вони залишились, як дитина без матері. Я теж живий чудом залишився, вибух стався метрів за п’ять від мене. Добре, що відразу приїхала група електриків, швидко все відновили. Мій кабель від хати відбило, вікно в іншу сторону відкрило, у сусідів те саме.

Житель села Микола розповідає, що росіяни спеціально цілили в цивільних, бо військових в селі не було.

-Там не було військових, ні у нас, ні у сусідніх селах. Виходить, що цілили по нам, а по кому ще? По нам і цілились! Тут за кілометр пункт пропуску «Катеринівка», там українську митницю спалили росіяни. Ми бачимо, що і БТРи, і БМПешки їздять понад кордоном. А сьогодні обстріл був: десь чотири прильоти було і жінку вбило, а потім ще прильотів двадцять було – там на трасі землю аж на асфальт повикидало. Це були гради, по моєму.

Жителька Катеринівки Тетяна говорить, що жити за кілька кілометрів від позицій окупанта дуже страшно.

-Почули вибухи, вискочили, бачимо – дим йде. Перший раз у нас було так страшно. Два кілометра від нас і позиції росіян: городи, поле, а там і ліс російський. Вони катаються там кожен божий день.

ъ1

ъ2

ъ3

ъ5

ъ6

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *