«Гатили по центру села та вишці мобільного зв’язку»: люди розповіли подробиці вчорашнього обстрілу с. Студенок

17 серпня росіяни двічі обстріляли прикордонне село Студенок, що у Есманьській громаді. Спочатку окупанти завдали удару по центру села: школі та палацу культури, а ввечері гатили по вишці мобільного зв’язку. Один зі снарядів влучив у приватний будинок – спалахнула пожежа.

Сьогодні на місці обстрілу побувала наша знімальна група.

-Ми прийшли о дев’ятій ранку на роботу, – розповідає очевидець обстрілу Сергій.  -Зі старостою села, директором будинку культури і інженером по воді ми пішли обкошувати кладовище, а близько 11:45 зненацька розпочався обстріл. Короткими перебіжками ми дістались шкільного підвалу, де пересиділи хвилин сорок. А коли вийшли – побачили наслідки обстрілу.  А потім, десь о 19 годині, розпочався повторний обстріл села – у сусідів була пожежа. Так пройшов день у нас вчора.

Опинився неподалік від епіцентру вибухів і водій молоковозу Олександр, говорить, що ледь встиг врятуватися.

-Я тоді тільки приїхав з роботи і сів обідати, дві ложки з’їв – чую «вихід». Перша міна зірвалась на городах, друга – за спортивним залом, третя – біля пам’ятника. Куди вже ховатися, як воно все ближче і ближче? Втекли з дому, я завів машину і ми поїхали.

Жителька Студенка Аня розповідає, що від села до кордону з Росією лічені метри, а тому жителі села часто бачать переміщення ворожих сил.

– За моєю спиною кар’єр і це вже територія Російської Федерації. Коли відбуваються обстріли сусідніх громад, Глухівської чи Шалигинської, то тут у нас чутні вибухи. І коли у нас бувають обстріли, як вчора, то вони під’їжджають ближче до кордону – люди це чують.

Катерина Олексіївна мешкає по сусідству з будинком, що згорів. Жінка говорить, що власника садиби поранило ще 5 серпня, а повторний обстріл вщент зруйнував домоволодіння.

– 5 серпня ранило сусіда, а вчора хату розбило. Як ви думаєте, як нам жити по сусідству? Я боюся спускатись у підвал, а тому сиділа у сінцях, а там і стеля від вибухів сипалась, і веранда сипалась, все на світі.

Староста села Петро Єрьоменко говорить, що це вже четвертий за ліком обстріл Студенка.

-17 серпня наш населений пункт – село Студенок було двічі обстріляне з боку Російської Федерації: в обід та ввечері. Більше 30 прильотів було: у клубі всі вікна розбиті, в школі, ФАПі, а також у людей були пошкоджені вікна, двері, дахи. А також по вулиці Зелюкіна снаряд потрапив у будинок – його зруйновано.

Олександр Соломко,

Сергій Одарченко

ф2

ф3

ф4

ф5

ф6

ф7

ф8

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *