Дві вулиці Ямпільської громади Міністерство культури рекомендує перейменувати у першу чергу

Експертна рада відомства з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму сформувала список із десяти найбільш вживаних на території України “російських” урбанонімів, які рекомендовано перейменувати першочергово. У списку вулиці, що названі на честь Гагаріна та Суворова, які, як відомо, представлені на території Ямпільської громади  

У списку є і вулиці, що названі на честь Горького. Вулиця з такою назвою була в Ямполі до 2015 року, але була перейменована на Єгорівську.

Крім того, до списку входять вулиці, що носять імена Олександра Пушкіна, Івана Мічуріна, Валерія Чкалова, Михайла Лермонтова, Володимира Маяковського, Олександра Матросова та Володимира Комарова.

З метою мінімізації впливу радянсько-російських наративів на світогляд українців, встановлення історичної справедливості та відновлення української історично-національної топоніміки, Експертна рада МКІП рекомендує під час проведення перейменувань вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів та інших урбанонімів розглядати можливість заміни вищезазначених назв.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *