«Агентурна мережа Деркача»: у чому СБУ звинувачує проросійського народного депутата

Колишній помічник народного депутата Ігор Колесников дав свідчення Службі Безпеки України, у якому розкрив один з напрямків підривної діяльності свого керівника.

За словами соратника Деркача, народний депутат займався створенням мережі приватних охоронних структур, які мали підтримати російський наступ на Україну у лютому 2022 року. Діяльність Деркача мала сприяти швидкій окупації нашої країни і проголошенню нового проросійського уряду.

-На території України, в декількох областях були створені приватні охоронні підприємства, які фінансувались бюджетом, – розповідає Колесніков. -Ці «ЧОПи» повинні були, під час входження російських військ, коли стане зрозуміло що міста здаються, забезпечувати прохід військової техніки. Сідати безпосередньо на «броню», тримаючи в руках російські прапори, таким чином забезпечувати мирне проходження техніки. За моєю інформацією, до впровадження плану безпосередньо залучався Деркач Андрій Леонідович.

Ігор Колесніков зазначає, що російський спецназ та сили спеціальних операцій планували швидко пройти до Києва, де захопити Хрещатик, блокувати Урядовий квартал та Верховну Раду. Пізніше там мало відбутись «віче», яке мало проголосувати за новий уряд України.

Державний зрадник не називає в яких областях України формувалась агентурна мережа, але відомо, що Деркач має найпотужніший вплив саме на півночі Сумської області. Тож малоймовірно, що російські сили не скористались таким ресурсом.

На даний час серед посадових осіб регіону, які були наближені до народного депутата, обвинувачення в державній зраді було висунуто лише міському голові Середино-Буди, члену партії «Наш край» Олександру Гену. Водночас в СБУ зазначають, що продовжують проводити оперативно-слідчі заходи, щоб притягнути до відповідальності всіх осіб, що причетні до цієї «розгалуженої агентурної мережі». Стосовно самого Деркача Генеральною прокуратурою України розпочато досудове розслідування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *