Підсумки червня на Ямпільщині: викриття «мережі Деркача», посилення обстрілів сусідніх громад та патріотичні ініціативи від населення
Добігає до завершення червень, а значить настав час підбити підсумки першого місяця літа.
Тож, чим жила Ямпільщина, яка опинилась фактично на межі зони бойових дій.
Викриття «мережі Деркача»
Головною новиною червня безумовно стало викриття у антиукраїнській діяльності народного депутата Деркача. Мова йде далеко не про простого законотворця, а людину, яка протягом десятків років фактично контролювала Ямпільський, Середино-Будський, Глухівський, Кролевецький та Путивльський райони Сумської області, вважалась «господарем регіону».
24 червня Служба Безпеки України офіційно заявила про те, що Андрій Деркач є агентом російських спецслужб і мав сприяти російській армії у захопленні території нашої держави. Для цього Деркач формував агентурну мережу зрадників. За інформацією СБУ, діяльність мережі поширювалась на декілька неназваних областей України. Але малоймовірно, що підривна діяльність нардепа не поширювалась на північ Сумської області, де Деркач мав найбільший вплив.
Те, що Деркач є агентом російських спецслужб, новиною не стало, адже американська розвідка ще в 2020 році попереджала про те, що його діяльність особисто контролює Володимир Путін. Інше питання – хто входив до створеної Деркачем мережі колаборантів і які завдання на користь окупантів вони встигли виконати, чи є серед них жителі Ямпільщини, і хто саме. В СБУ заявили, що продовжують проводити оперативно-слідчі заходи, щоб притягнути до відповідальності всіх осіб, що причетні до цієї «розгалуженої агентурної мережі».
Посилення обстрілів
Червень ознаменувався посиленням обстрілів прикордонних територій зі сторони Російської Федерації. Обстріли стали не лише частішими, а й інтенсивнішими. Окупанти почали використовувати системи залпового вогню, що призвело до великих руйнувань і жертв серед мирного населення.
Під найінтенсивнішим вогнем окупантів опинились прикордонні території, де ведеться обстріл позицій наших військових, а також міста Глухів та Середина-Буда, де вогонь вівся по мирних об’єктах. В червні перша громада колишнього Ямпільського району – Свеська отримала статус території, де тривають бойові дії.
Перехід на постачальника газу
З 1 червня ямпільські споживачі газу, які обслуговувались у «Сумигаз Збуті», автоматично перейшли на обслуговування ГК «Нафтогаз Україна». Процес зміни постачальника супроводжувався непорозуміннями, адже окремі абоненти встигли зробити переплату «Сумигаз Збуту». Повернення коштів можливе, але процес може затягнутись.
Люди об’єднуються заради Перемоги
Червень ознаменувався збільшенням кількості та масовості патріотичних ініціатив серед мирного населення: жителі регіону плетуть маскувальні сітки, збирають допомогу ЗСУ, морально підтримують наших військових. Приклад іншим громадам подає Свеса, де небайдужі мешканці прикрашають стіни патріотичними малюнками.
На жаль, червень приніс більше поганих, ніж добрих, новин, що очікувано в період війни.В червні Ямпільщина прощалась з загиблим військовослужбовцем з Орлівки Олександром Шинкаренком, в Дружбі буревієм знесло дах п’ятиповерхівки, а в Свесі та Ямполі ліквідували наслідки негоди на кладовищах. Серед позитивних новин – великий об’єм гуманітарної допомоги, яка надходить в регіон для видачі потребуючим.