З дружбівської п’ятиповерхівки вдруге за шість років вітром зірвало дах

Сильний вітер зірвав шатровий дах з будинку №17 по вулиці Саровського в місті Дружба. Надзвичайна подія відбулась сьогодні близько 12 години дня.

– Сьогодні на Саровського 17 сталась трагедія. Був великий вітер, піднявся буревій і у нас зірвало дах, – розповідає мешканка будинку Катерина. – Я якраз вийшла на балкон знімати прання і оторопіла, втратила від побаченого дар мови. Бачу, як летять величезні шматки даху, ламаються балкони. Мене дитина просто затягнула у квартиру. Ми нові жильці, лише нещодавно купили квартиру і ми просто в шоці, з нами такого ніколи не відбувалось.  

Місцеві розповідають, що це вже друга надзвичайна подія, яка трапляється з цим дахом. Востаннє він був пошкоджений 18 липня 2016 року.  

– Другий раз нас спіткало таке лихо, – розповідає Галина Леонідівна, яка також мешкає в злощасному будинку. – Я якраз тільки з супермаркету йшла, а воно як закрутило, закрутило. Я вже і Боженьку просила, але, на жаль, не допомогло – знову зірвало у нас дах, бо він був зроблений неякісно. Розумієте, неякісно зроблено, потрібно, щоб були якісь віддушини, а він у нас аж світиться. Хоча гарантію давали, казали, що 50 років дах простоїть. І де? Вже другий раз зносить. Цього разу знесло весь.

В Дружбівській міській раді також вважають, що надзвичайна подія сталась через неякісну роботу підрядника. Але, так як ремонт проводився понад 10 років тому, замовлявся попередньою владою і з того часу вже сплили всі гарантійні терміни, вплинути на підприємство, що проводило роботи, не можуть.

Я вважаю, що це відбулось через те, що будівельники, які робили цей дах, не дотримались якоїсь технології, в результаті чого у нас виникла така ситуація, – розповідає заступник Дружбівського міського голови Олег Пашковський. – До того ж, це відбувається вже не вперше, лише за час моєї каденції –  вдруге. Будинок належить ОСББ, але ми, як місцева влада, людей не залишимо у біді. Ми будемо брати участь у відновленні, відсотків 60 фінансування візьмемо на себе. Але збитки завдані значні, оцінюються десь у 800 тисяч гривень. Тому будемо робити все, що зможемо, щоб допомогти людям.

Зараз біля будинку проводяться роботи з розбирання завалів будівельних матеріалів. Їх проводить місцеве комунальне підприємство, хоча до робіт залучено і чимало небайдужих дружбівчан. Мешканці будинку підраховують збитки, адже крім самого даху у багатьох квартирах були пошкоджені балкони та вікна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *